Menü Kapat

Merdane Koruma Kaplama Bantları

Teknik Özellikler

Günümüz endüstrisindeki makinelerin bir çoğunda merdane sistemi kullanılmaktadır. Bu merdaneler, sargı, çözgü, çekici, avare gibi bir çok işlevselliğe sahiptir.
Merdaneler çoğu zaman fiziksel aşınmalara yada tutkal, mürekkep veya çeşitli kimyasallar ile kirlenmeye maruz kalmaktadır. Fiziksel aşınmaya yada kirlenmeye maruz kalan merdaneleri tamir etmek veya temizlemek hem çok masraflı hemde zaman kaybına yol açmaktadır. Merdaneye bant yapıştırılması sayesinde koruma sağlayarak bu kayıpları minimize edebilirsiniz.
Ayrıca bantın, merdaneyi koruyarak kaplaması sayesinde teknik olarak ürünün imal işlevlerinde makineden  hızlı,akıcı ve sorunsuz bir performans alınmasını sağlayacaktır.
Genel olarak bakıldığında Merdane koruma kaplama bantlarının teknik özellikleri aşağıda kısaca belirtilmiştir.
Özel silikon yapısı sayesinde, tutkal, mürekkeb ve çeşitli kimyasallar merdane yüzeyine yapışmaz. Makinanızı sürekli durdurup merdane yüzeyini temizlemek zorunda kalmazsınız.
Merdanenizi aşınmalara karşı koruyarak ömrünü uzatır.
Özel gofraflı/embossed yüzeyi ile merdane üzerinden geçen kağıt, kumaş v.b. gibi malzemeleri kavrar ve kaydırmaz. Makinenizin daha stabil çalışmasını sağlar.
Malzemeyi kavrayan yapısı ile, avare merdaneleri çekici gibi kullanabilirsiniz. Makina frenlediği zaman malzemenin boşa çıkmasını önler.
Özel tutkal yapısı sayesinde yüksek ısı gören merdanelere uygulanabilir ve değiştirmek istediğiniz zaman tutkal kalıntısı bırakmadan çıkartılabilir.