Menü Kapat

Kağıt Hamuru


Selüloz lifleri, lif bitkileri veya ahşaptan kimyasal veya mekanik olarak ayrılmış atık kağıtlarla hazırlanan kağıt yapımında kullanılan lignoselülozik lifli bir malzemedir. Kağıt hamuru dünyada en bol bulunan hammaddelerden biridir.

Zoha Kimya olarak Virgin ve Recycled hamurlarımızı müşterilerimizin talep ettiği miktarlarda teslim etmekteyiz.

Virgin Pulplar

Bakire kağıt hamurunu hazırlamak için kağıt hamuru, kağıt için yapılan iki tür kağıttır. Selüloz liflerinin ağaç veya lif bitkilerinden yapı veya mekanik olarak parçayla üretilir. Virgin kağıt, geri dönüştürülmüş malzeme ve ağaçların yollarında kullanılan pamuğun malzemeden yapılır.

Bleached ve Unbleached

Her iki hamurun da kendi uygulama alanları vardır. Ağartılmış kağıt hamuru, beyaz kağıt üretiminde uzmanlaşmış beyaz kağıt üreticileri tarafından tercih edilir ve münhasıran kullanılır. Öte yandan, Kraft kağıt üreticileri, daha uyarlanabilir olduğu ve çeşitli kraft kağıt uygulamaları için kullanılabileceği için öncelikle ham ağartılmamış kağıt hamuru kullanır.

Bleached ve Unbleached Hardwood Kraft Pulp

Kuzey Ağartılmış Sertağaç Kraft (NBHK) olarak da bilinir, en yaygın kullanımı yüksek kaliteli özel ürünler ve daha spesifik olarak gravür kağıdı içindir. Görüntülerin ve metinlerin ve daha az mürekkebin gravürlenmesine izin verir. Yaygın gravür kullanımları ambalaj, duvar kağıtları ve hediye paketleridir. NBHK hamuru, kuzey yaprak döken ağaç türlerinden elde edilen kısa lifleri kullanır.

Bleached ve Unbleached Softwood Kraft Pulp

Kuzey Ağartılmış Yumuşak Odun Hamuru (NBSK) olarak da bilinir, esas olarak mukavemeti ile bilinir ve genellikle kağıt üretimi için takviye lifleri olarak kullanılır. Kraft ve kağıt mendil için hammadde olarak da kullanılır.

Fluff Pulp

Kabartmak hamuru, uzun lifli yumuşak ağaçlardan yapılan bir tür kimyasal hamurdur. Bu selüloz için önemli parametreler hacim ve su emiciliğidir.

Meta Pulp

Kabartmak hamuru, uzun lifli yumuşak ağaçlardan yapılan bir tür kimyasal hamurdur. Bu selüloz için önemli parametreler hacim ve su emiciliğidir.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.