Menü Kapat

ACID NEUTRALIZER

ASİT ETKİSİZLEŞTİRİCİ
Asit ve etkilerini klima ve soğutma sistemlerinde ortadan kaldırın.
Mevcut en iyi asit tedavisi: Her hangi bir önleyici bakım programının hayati parçası. 

Katı veya Katı Kalıntı Yok 

Kullanımı Kolay, Karmaşık Grafiklere gerek Yok 

Tüm Soğutucu Akışkanlarla Uyumlu 

Tüm Yağlayıcılarla Uyumlu

Kurtarma(Recovery) Ekipmanında Asidi Nötrleştirir

 Güvenli, Sistem Bileşenlerine Zarar Vermez

Hızlı Etki Eder, Hızlı Yayılır

Kompresör Tükenmişliğinin Neden Olduğu Artık Asidi Nötralize Eder Highside Pro Tech Service Kit’i olarak da mevcuttur.

ASİT ETKİSİZLEŞTİRİCİSİNİN SOĞUTMA SİSTEMLERİNDEKİ ŞARJI İÇİN ÖNERİLEN TAVSİYLER 1. Sistemin kompresör yağ hacmini belirleyin. 2. Asit düzeyini belirlemek için asit test kiti kullanın. 3. Kullanım miktarı: En az bir (1) ons Asit Nötrleştirici kullanın. a) Sıfır veya düşük asit seviyesi – Her altmış dört (64) ons kompresör yağ hacmi için bir (1) ons Asit Nötrleştirici ekleyin b) Orta asit seviyesi – Her kırk sekiz (48) ons kompresör yağ hacmi için bir (1) ons Asit Nötrleştirici ekleyin c) Yüksek asit seviyesi – Her yirmi dört (24) ons kompresör yağ hacmi için bir (1) ons Asit Nötrleştirici ekleyin. Metot 1: Highside enjektörlerinin enjektörleri Standart ölçme boruları kullanın. Kapağı açın ve sistem enjektörünü başına kadar asit nötrleştiriciyle doldurun. Sıkışmış hava kalmaması için tamamını doldurmanız gerekir. Vidayı sıkı bir şekilde kapatın. Sistem enjektörünü dağıtıcı göstergesindeki
(manifold gauge) alçak taraf hortuma bağlayın. Alçak taraflı hortumu sistemin alçak tarafı, yüksek tarafı ve temizleme borularına bağlayın. Dağıtıcı göstergesindeki (manifold gauge) vanaları yavaşça açın ve yüksek taraf basıncı ile asit nötrleştiriciyi sistemin alt tarafına enjekte edin. Metot 2: standart şarj hortumları Uygun miktarda asit nötrleştiriciyi bir şarj hortumuna yerleştirin ve bir ucunu kompresör üzerindeki alçak taraf erişim valfine ve diğer ucu bir soğutucu kaynağına bağlayın. Bir 36”şarj hortumu 22 ml veya 3/4 ons tutabilir. Sıkışmış hava oluşumunu engellemek için hortumun dolu olduğundan emin olun. Tüm bağlantıların sıkı olduğundan emin olun. Soğutucu kaynağının vanasını açın. Şimdi erişim vanasının üzerinde soğutucu kaynağı ile birlikte, erişim vanasını yavaşça kırın ve asit nötrleştiriciyi soğutucu akışla beraber sistemin içine yönlendirin. Metot 3: standart yağ doldurma pompası Asit nötrleştiriciyi soğutma sistemine sokmak için standart bir elle çalıştırılan yağ doldurma pompası kullanılabilir. Sistemin yüksek basınç (sıvı hattı) tarafına doğru miktarda asit nötrleştirici eklemek için yağ pompasını kullanın. Bu yöntemi kullanırken sistemin tamamen kapalı olduğundan emin olun. Metot 4: doğrudan kompresör yağına eklemek Asit nötrleştirici, sistemi kurmadan ve doldurmadan önce kompresörün karterindeki soğutma yağına doğrudan eklenebilir. Çoğu yeni soğutma yağları ve asit nötrleştiriciler çok higroskopik olduğundan uzun süre havaya maruz kalmamaları gerekir. 

• Her zaman işleme başlamadan önce kompresörün yağ hacmini belirleyin.

 • Her zaman asit nötrleştirici sisteme çok yavaş bir şekilde ekleyin. 

• Her zaman en az bir (1) ons asit nötrleştirici kullanın

• Her zaman asit nötrleştiriciyi ve soğutma yağlarını sıkıca kapalı tutun. Kirlenmelerini engelleyin.

 Asit nötrleştiricinin tavsiye edilen miktarının aşılması, Kullanılan asit nötrleştirici miktarı kompresörün toplam yağ hacminin% 10’unu geçmediği sürece klimaya veya soğutma sistemlerine zarar vermez.